סקר "פידבק" בקרב מתפקדי הליכוד:
את מי הם רוצים לראות בתפקיד שר החוץ, שר המשפטים או יו"ר הכנסת?


מסקר מקיף שנערך על ידי חברת "פידבק" בקרב מתפקדי הליכוד עולה כי רובם מרוצים מהרכב הממשלה המסתמנת. כ-28 אחוזים אמרו כי הם מרוצים מאוד וכ-24 אחוזים אמרו כי הם די מרוצים מהממשלה המיועדת. 15 אחוזים דיווחו כי הם בתחושות מעורבות לגבי הרכב הממשלה, 6 אחוזים אמרו כי הם די מאוכזבים ורק כ-9 אחוזים הודיעו כי הם מאוד מאוכזבים מהרכב הממשלה המיועדת. הציון המשוקלל שקיבלה הממשלה המיועדת: 3.67 מתוך 5.

(שאלת בחירה: סך האחוזים יהיה שווה או נמוך ל-100%, יתר המשיבים בחרו לדלג על השאלה )בהתאם לכך, רוב מוחלט של מתפקדי הליכוד לא היו מעוניינים שלקואליציה בראשות נתניהו יצטרפו מפלגות נוספות: כ-72 אחוזים היו מעוניינים שהרכב הממשלה הבאה יכלול רק את מפלגות גוש הימין. לעומת זאת, כ-20 אחוזים היו מעוניינים לראות את המחנה הממלכתי של בני גנץ נכנסת לקואליציה, 4 אחוזים היו מעוניינים לראות את יש עתיד של יאיר לפיד מצטרפת, פחות משני אחוזים היו רוצים לראות את ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן בקואליציה המיועדת, ואחוז אחד בלבד רוצים לראות את מפלגת העבודה של מירב מיכאלי מצטרפת.לעומת זאת, מתפקדי הליכוד מרוצים הרבה פחות מכמות ומאיכות התיקים שנותרו לחלוקה לחברי הכנסת מטעם הליכוד. רק כ-11 אחוזים אמרו כי הם מרוצים מאוד מהשלל שנותר לחברי מפלגתם. הציון המשוקלל של מידת שביעות הרצון מהשלל הוא 3.19, כאשר כמעט 11 אחוזים דיווחו שאינם מרוצים כלל וכלל.

(שאלת בחירה: סך האחוזים יהיה שווה או נמוך ל-100%, יתר המשיבים בחרו לדלג על השאלה )למתפקדי הליכוד יש גם דעות נחרצות בסוגיית איוש התיקים שנותרו.

בהתמודדות על תפקיד יו"ר הכנסת, ח"כ דוד אמסלם עומד בראש עם 44 אחוזי תמיכה. אחריו, בפער עצום, נמצא יריב לוין עם כ-13 אחוזים. שלישי ברשימה יואב קיש עם כ-11 אחוזי תמיכה, כאשר שאר חברי הכנסת מטעם הליכוד זוכים ל-10 אחוזים ומטה.בהתמודדות על תפקיד שר החוץ המועמד המוביל לדעת מתפקדי הליכוד הוא אמיר אוחנה, עם למעלה מ-36 אחוזים. שני ברשימה ניר ברקת עם כ-26 אחוזים, כאשר רון דרמר, שלפי הפרסומים הוא המועמד המועדף על ידי ראש הממשלה המיועד, ניצב במקום השלישי עם 15 אחוזים. ישראל כץ, שחושק בתפקיד בעצמו, זוכה רק לכ-12 אחוזי תמיכה לפי סקר זה.בסוגיית שר המשפטים אין תחרות: יריב לוין זוכה ממתפקדי הליכוד לכמעט 73 אחוזי תמיכה, בעוד אמיר אוחנה (16 אחוזים) ודוד אמסלם (8 אחוזים) משתרכים מאחור.הדעה המוצקה ביותר של מתפקדי הליכוד היא בנושא שר הביטחון: יואב גלנט עם 74 אחוזים, לעומת כ-24 אחוזים שמעדיפים את אבי דיכטר.לעומת זאת, בתיק החינוך הדעות חלוקות הרבה יותר: 22 אחוזים מעוניינים במירי רגב, לעומת כמעט 21 אחוזים שמעדיפים את ניר ברקת ו-20 אחוזים שרוצים את אלי כהן. יולי אדלשטיין ויואב קיש זוכים לכ-16 אחוזי תמיכה, וישראל כץ לכ-3 אחוזים.איזו אישה מבין חברות הכנסת של הליכוד צריכה לקבל את תפקיד השרה הבכירה? גם כאן אין תחרות: מירי רגב זוכה לכ-46 אחוזים, גלית דיסטל אטבריאן לכ-21 אחוזים, טלי גוטליב שלישית עם תמיכה של כ-15 אחוזים, גילה גמליאל רביעית עם למעלה מ-9 אחוזים, מאי גולן עם 6 אחוזים ועידית סילמן עם כ-2 אחוזים בלבד.
מועד איסוף הנתונים: 24.12.2022-26.12.2022

אוכלוסיית המחקר: מדגם מייצג של כלל מתפקדי הליכוד

מספר המשיבים בפועל: 3,206

טעות הדגימה המרבית: 3.5%+

שיטה סטטיסטית: הסקר בוצע בשיטות סטטיסטיות מקובלות.